5 kwietnia 2012

"Monster High. O Wilku mowa..." Lisi Harrison


Lisi Harrison
Monster High. O Wilku mowa...
tom 3
Wydawnictwo Bukowy Las 2012Trudno jest żyć w świecie, w którym wszyscy oceniają nas po pozorach. Niezwykli uczniowie Merston High wciąż próbują zmienić coś w tym kierunku, by słowo „inny” nie znaczyło już więcej „gorszy”. Na dodatek wciąż borykają się z problemami nastoletniego życia. A te dwa aspekty zawsze trudno jest pogodzić. Jak wybrną z kłopotów tym razem?

Po „Upiorze z sąsiedztwa” zawrzało! Wywiad z udziałem RAD-owców pokazał więcej niż to było zamierzone, bo nikt nie zamierzał okazywać w nim twarzy. Wielu z nich musi teraz się ukrywać, porzucić swoje życie, a tylko niektórzy są zdolni, by pozostać i próbować żyć wśród Normalsów, którzy nie zawsze są przychylnie nastawieni. Nagła rozłąka przyjaciół pokazuje, jak bardzo wszyscy byli ze sobą związani. Teraz próbują zrobić wszystko, by znów mogli być razem w świecie, stworzonym zarówno dla RAD-owców, jak i Normalsów.

W trzeciej części „Monster High” naprawdę wiele się dzieje! Historia rozpoczyna się od ucieczki tuż po ujawnieniu tożsamości RAD-owców. Żyjąca w cieniu swojego rodzeństwa Clawdeen, dąży do tego, by zyskać chwilę uwagi, mieć coś tylko dla siebie, pokazać, jaka jest naprawdę. Przed Frankie trudny wybór pomiędzy Brettem, który, jak sądzi, oszukał ją, a Billym, który w końcu zyskuje aparycję i przestaje być niewidzialny. Melody natomiast dąży do poznania prawdy, jak wielką silę posiada jej głos i kim była Marina. To ci bohaterowie królują w tej części, wplątując się w niecodzienne historie!

Książka dla młodzieży, którą czyta się z rosnącym zainteresowaniem. Może dlatego, że, chociaż przedstawia niezwykłych młodych ludzi, ich problemy wydają się być bliskie każdemu nastolatkowi. Dodatkowo książka uczy respektowania i szanowania odmienności innych, pokazując nam przy tym bohaterów, którzy zaskarbili sobie już sympatię naprawdę wielu czytelników.

„O wilku mowa” to wspaniała część podsumowująca dotychczas wydane. Rozwiązuje wiele tajemnic i zagadek, które mogliśmy poznać wcześniej. Pokazuje też, jak wielka siła tkwi w jedności i jak wiele można osiągnąć, gdy wspólnie się do czegoś dąży. Tutaj przyjaźń jest na pierwszym planie i to chyba ona jest główną bohaterką, która zasługuje na miano szczególnej. Wszystkim nastolatkom polecam Monster High - szkołę potworów, w której wiele możecie się nauczyć!
Za egzemplarz dziękuję pięknie Wydawnictwu Bukowy Las!

18 komentarzy:

 1. Nie czytałam poprzednich tomów MH, ale chyba jestem nieco za stara na tego typu powieści. Niemniej, jeśli znajdę osobę, która lubi taką tematykę, to powiem o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszy tom i ku mojemu zdziwieniu bardzo mi się spodobał! Nie mogę się doczekać lektury kolejnych części MH.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją w planach dla mojej siostry:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba sprezentuję córce całą serię:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym, żeby moja mama miała takie podejście, jak Pani:) Fajnie:)
   Zresztą...i tak mam już całą:) Za kieszonkowe kupiłam i teraz oczekuję z wytęsknieniem na 4 części. Będzie o wampirzycy Draculaurze.

   Usuń
 5. Nie jestem przekonana do tej serii, chyba raczej sobie ją odpuszczę ;)

  Wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś wydaje mi się, że książki Monster High są dla młodszych ode mnie, więc raczej nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ciągnie mnie do Monster High, ale takie recenzje jak Twoja zaczynają zmieniać moje podejście do tych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze żadnego tomu tej serii, ale szczerze powiedziawszy jakoś mnie do niej nie ciągnie. Czytałam wiele różnych opinii na jej temat, ale jakoś nadal nie mogę się przekonać.. chociaż Twoja recenzja zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładki całej serii są wybrane dość niefortunnie - mnie szczerze mówiąc raczej zniechęcają do czytania. Ale jak widzę nie taki wilk straszny jak go malują ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam wszystkie części tej serii i bardzo lubię te ksiazki :) Są takie relaksujące ^^

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznaję, że z książki na książkę jest lepiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Całkowicie jeszcze przekonana nie jestem, ale z czasem... może...

  OdpowiedzUsuń
 13. zapraszm nn :) [czytamy-ksiazki]

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapraszam na nn na [second-live-books.blogspot.com]
  Prosiłabym, abyś dała znać czy informować Cię o nn czy masz listę, która się uaktualnia...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja również mam bloga poświęconego książkom. Jeden z postów (mój pierwszy) jest o tematyce MH cz. 1. Zapraszam serdecznie: books-the-best.blogspot.com.
  Twoja recenzja: fajna, profesjonalna i zachęcająca! OK!

  OdpowiedzUsuń