3 września 2012

"Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się" Urszula Mijakoska


Urszula Mijakoska
Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się
Seria Samo Sedno
Wydawnictwo Edgard 2012


Odchudzanie wcale nie musi być trudne! Ile razy już to słyszeliśmy?
Na każdym kroku jesteśmy zalewani nowymi pomysłami na diety, a ich rygorystyczne zasady i tak niewiele nam dają. Nie widać efektu albo szybko powracamy do wcześniejszych kilogramów? Więc co robimy źle? Pozbywanie się niezdrowych kalorii, zastępowanie ich niezbędnymi dla utrzymywania dobrego zdrowia i samopoczucia. Czy to nie wystarcza? Jak się okazuje nie! Wszystko opiera się na naszej motywacji, potrzebach ciała, świadomym odżywianiu, bez których żadna dieta nie przyniesie oczekiwanego efektu. Ten poradnik zawiera w sobie wszystkie wskazówki ku zmianie swojego życia na lepsze.

Każdy z nas się kiedyś odchudzał lub zna kogoś, kto usilnie próbował wielu „magicznych” diet. Bo kto nie chce dobrze wyglądać i czuć się jak najlepiej? Sekret jednak jest taki, że nie powinniśmy skupiać się tylko na fizycznym aspekcie naszej diety, ale także na psychicznym podejściu do niej. Powinniśmy starać się zrozumieć, co chcemy osiągnąć, dlaczego jest to takie ważne i co możemy zrobić, by jak najszybciej dotrzeć do wymarzonego celu. Na tym między innymi polega diet coaching.

Wszystko ma za zadanie obudzić w sobie wewnętrznego trenera. Mieć świadomość błędów, które wcześniej popełnialiśmy, poczuć w sobie motywację i iść konsekwentnie naprzód. Dieta musi polegać na wyrzeczeniach, lecz zrozumienie, czego naprawdę pragniemy sprawi, że łatwiej będzie nam utrwalić pewne zachowania żywieniowe i wprowadzić je do codziennego życia.

Autorka w doskonały sposób przedstawia nam wszystkie potrzebne informacje. Czym jest diet coaching? Co dokładnie oznacza dwory styl życia? Jakich składników odżywczych nasz organizm potrzebuje? Jak zmniejszyć apetyt na słodkości? Jak wprowadzić zmiany w swoim życiu? I wiele, wiele innych...

Każdy rozdział zawiera w sobie masę ciekawostek i przykładów z życia przydatnych w zdrowym odżywianiu. Wiele z tych drobnych uwag, jak się okazuje, może być już wstępem do naszego zdrowego życia. To, co sprawiło, że tę książkę zaczęłam uważać za naprawdę doskonałego przyjaciela w trakcie odchudzania, to kolejne ćwiczenia, które mają nas zmotywować do działania. Autorka zmusza nas do zadawania sobie pytań o wiarę w samych siebie, podejmowanie decyzji, efekt, który chcemy osiągnąć i nasz aktywność fizyczną. Te i inne zadania powodują, że naprawdę uruchamiamy swoje myślenie, głębiej przypatrujemy się sobie i zaczynami rozumieć swój cel i odnajdujemy drogi, którymi chcemy do niego dążyć. To nie jest zwykła książka o odchudzaniu. To pierwszy krok ku zrozumieniu siebie.

Urszula Mijakoska to pierwszy w Polce diet coach. Posiada liczne certyfikaty z coachingu, a także ogromną wiedzę w zakresie odżywiania, co doskonale widać w tej książce. Czytając ją, jestem przekonana, że każdy może obudzić w sobie wewnętrznego diet coacha i sprawić, że droga do dobrego samopoczucia będzie dużo prostsza. To naprawdę nie musi być trudne. Jeśli ktokolwiek z was chciałby zacząć się zdrowiej odżywiać, bez tego poradnika się nie obejdzie!


ISBN: 978-83-7788-096-8
Cena okładkowa: 29,9 zł
Ilość stron: 180


Pięknie dziękuję!


Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się [Urszula Mijakoska] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

17 komentarzy:

 1. Najskuteczniejszą i najprostszą metodą odchodzania jest dieta pt. "mniej żreć i ruszać dupę". Nie okłamujmy się. Dzięki niej schudłam 8 kg i zamierzam kolejne 20.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, ze tak!
   Jednak ta książka pomoże tym, którzy nie mają motywacji, żeby się ruszać.
   Albo ruszą się raz, drugi, a potem im przejdzie.
   To jest problem:)

   Usuń
 2. Nie żebym odchudzała się nałogowo, ale zdrowe podejście do tego na pewno by się przydało. Pozycja wydaje się być kompetentna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie próbowałam się odchudzać, bo też nie sądzę, abym tego potrzebowała. Jestem wegetarianką, jem zdrowe rzeczy :) Chyba więc ten poradnik nie przydałby mi się zbyt szczególnie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nigdy, ale kto wie co będzie za parę lat :)

   Usuń
 4. Osobiście z przyjemnością bym spróbowała. nawet nie po to żeby schudnąć, ale raczej po to, żeby czuć się zdrową. ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. raczej nie sięgnę, gdyż nie mam w planach stosowania diet w najbliższych latach ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się nie odchudzam, więc dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja także się nie odchudzam, dlatego spasuję...

  OdpowiedzUsuń
 8. Może sięgnę po tą książkę. Nie dlatego,że chcę stosować jakieś diety, ale jak mówisz, że wprowadzi mnie w to w nowe nawyki to z przyjemnością spróbuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. W moim przypadku na zakupie książki by się skończyło :( Może kiedyś znajdę więcej motywacji. A sama publikacja wydaje się być całkiem rozsądna.

  OdpowiedzUsuń
 10. Całe szczęście, że ja nie muszę szukać swojego wewnętrznego trenera - mam go na zewnątrz, w postaci mojego brata, który jest zainteresowany dietetyką (zaczął ćwiczyć na siłowni i tak mu się jakoś od tego zaczęło :)). Myślę jednak, że taka książka mogłaby się przydać każdemu!

  OdpowiedzUsuń
 11. Odchudzanie, na szczęście, nie jest mi potrzebne, ale moja znajoma jest wiecznie na diecie, więc książka na pewno ją zainteresuje.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie nie dla mnie. Żadne diety, rozsądne odżywianie. Jem kiedy chcę i co chcę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiecznie odchudzająca się - cała ja :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Raczej nie dla mnie, chociaż odchudzanie by mi się przydało :p

  OdpowiedzUsuń
 15. There is definately a great deal to learn about this subject.
  I really like all the points you made.

  Here is my website: video reviews

  OdpowiedzUsuń