18 lutego 2013

"Single" Meredith Goldstein


Meredith Goldstein
Single
Wydawnictwo M, Kraków 2012


Ach, ci single! Z nimi nie ma lekko. Chociaż Meredith Goldstein udowadnia, że kiedy pojawia się ich wielu w jednym miejscu, może dojść do niebywałych zdarzeń. Nawet jeśli przeszłość ich dogania i muszą się z nią uporać. Tylko tu i teraz, bo ileż można uciekać? Czasami zwyczajnie trzeba stawić jej czoła. Czasem zacząć od nowa i zostawić za sobą to, co było. A czasem życie stawia przed nami nowe wyzwania. I z tymi także trzeba sobie jakoś poradzić. Ci single odkrywają przed nami nowe sposoby w zabawnej opowieści o życiu.

Bee to przyszła panna młoda, której wesele zbliża się wielkimi krokami. Tylko co zrobić z tymi singlami? Ta piątka osób, nieparzysta liczba, choć kłopotliwa, jest niezwykle dla niej ważna. Musi ich jakoś usadzić przy tym stole, by żadne z nich nie czuło się skrępowane i dobrze się bawiło. Zwłaszcza, że Hannah będzie musiała całą noc oglądać swojego byłego chłopaka u boku innej, a Vicky zmaga się z lekką depresją. Pozostała trójka także nie ma lekko. W końcu jednak udaje się zaradzić problemom i ceremonię ślubną czas zacząć! A może podczas niej ta piątka znajdzie sobie towarzystwo?

Single to ciepła opowieść, z urokliwym humorem w sam raz na leniwe wieczory. Trochę o przyjaźni i dużo o miłości. Odrobina tego, co teraz rozgrywa się w życiu każdego z nich, ze wspomnieniami, które jednak wciąż na nich wpływają i niejednokrotnie wprowadzają zamęt. Autorka pokazuje nam rany z przeszłości i tę odrobinę szaleństwa, która rodzi się na widok drugiej osoby. Książka pokazuje, jak rożni są ludzie, jak różnych rzeczy pragną. I że gdzieś tam poza wszystkimi szczegółami uprzyjemniającymi życie, wszyscy szukają szczęścia.

Bohaterowie są wyjątkowi. Każdy ma swoje małe tajemnice i wielkie oczekiwania wobec życia. Chociaż to z pozoru ludzie poważni, z własnymi karierami i poukładanym życiem, z przeszłości wciąż wynurzają się jakieś zgrzyty. Tyle samo ich łączy, co dzieli. Tak rożni ludzie, a jednak ich drogi wciąż się splatają. Spotkania po latach może takie właśnie bywają. Przecież to chwile idealne na wspomnienia. I na poukładanie tego, co nieustannie zaprząta nam głowę.

Książka krótka i lekka, naprawdę przyjemnie się ją czytało. Nieskomplikowany lecz wspaniały humor doskonały dla kobiet, odprężający po ciężkim dniu. Ta książka to idealne zestawienie różnych charakterów, których niejednokrotnie spotykamy w swoim życiu, którymi być może sami jesteśmy. To nie przypadek, jeśli gdzieś w nich widzimy nasze lustrzane odbicia. Bardzo prawdziwa i może dlatego tak szybko można się w niej zaczytać.


ISBN: 978-83-7595-556-9
Tytuł oryginalny: The Singles
Cena okładkowa: 34,90 zł
Ilość stron: 238Single [Meredith Goldstein] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

10 komentarzy:

 1. Raczej się nie skuszę, tyle książek czeka w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie, czy bohaterowie tej książki zarzynają się w oblanych krwią makabrycznych scenach?! Bo jeżeli nie, to nie sądzę, żebym to przeczytał ;D. Jednakowoż (trudny wyraz... tak, znam takie... wiesz co dzięki ;P) ten humor w jakimś stopniu przyciąga ;).

  Miłego wieczoru!
  Melon ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. (Niestety) prawdziwego zarzynania się nie ma, jednak mentalne jak najbardziej :D

   Usuń
 3. Choć początkowo byłam sceptycznie nastawiona, nabieram coraz większej ochoty na tą niezobowiązującą lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie czekam na swój egzemplarz. Teraz wiem, że to był dobry wybór :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie czeka na półce, ale na razie mam inne do zrecenzowania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie też przeczytałam, w sam raz na leniwe wieczory ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie słyszałam o niej wcześniej, ale nabrałam ogromnej ochoty na przeczytanie! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że "Single" okazują się przyjemną lekturą, ponieważ mam je na swojej półce i mam zamiar zabrać się niebawem za tę książkę.

  OdpowiedzUsuń