24 marca 2012

"W otchłani" Beth Revis

Beth Revis
W otchłani
Wydawnictwo Dolnośląskie 2012


Podróż poprzez gwiazdy, których piękno już zostało zapomniane, zastąpione sztucznym wytworem człowieka. Jak to jest widzieć je po raz pierwszy? Rozkoszować się tym niepowtarzalnym światłem, gdy obok nas mamy jedynie sztuczne słońce, sztuczne pola i zwierzęta... Ta historia prowadzi nas poprzez ten sztuczny fragment wszechświata, od fałszu i degradacji po prawdę i piękno.

Siedemnastoletnia Amy wraz ze swoimi rodzicami wyrusza w długą i daleką podróż, mającą na celu zaludnianie nowej planety. Zahibernowana, po 250 latach zostaje w tajemniczy sposób wyrwana z lodowatego snu jeszcze na długo przed lądowaniem. Mimo tego że była bliska śmierci, stara się zrozumieć zasady panujące na statku. Najstarszy, który sprawuje władzę w pojedynkę, swoimi rządami pełnymi kłamstw nie wzbudził jej zaufania. Co innego Starszy - młody, zbuntowany człowiek, który, choć ma zostać następca najstarszego, wyraźnie nie aprobuje jego zachowań. Przed Amy trudne zadanie uwolnienia ludzi od panującej tyranii i fałszu, a także odkrycie, kto i dlaczego pragnął jej śmierci.

„W otchłani” to powieść, w której można zakochać się już od pierwszych stron. Mocny wstęp od razu zapewnia nas, że dalej będzie tylko lepiej. Mamy tutaj świat zbudowany na oszczerstwach, w którym wciąż trzeba doszukiwać się prawdy. Brutalność, zezwierzęcenie i panująca ignorancja wobec uczuć tutaj są na porządku dziennym. Historia prowadzona jest na przemian z punktu widzenia Amy i Starszego. Dzięki temu możemy głębiej poznać ten świat, który z jednej strony jest tak przerażający, z drugiej natomiast fascynujący. Opowieść ta to nieustająca zagadka, próba odgadnięcia, komu można zaufać, gdzie jest prawda...

Pierwsza część trylogii pożera od pierwszych stron do samego końca. Tutaj nie mamy do czynienia tylko z nieskomplikowanym romansem, ale ze świetnie zbudowaną historią nowoczesnego świata, gdzie przywódcy eliminują to, co uważają za szkodliwe, bazując jedynie na własnych przekonaniach. Prawdziwa tyrania, a dopiero obok niej miłość.

Historia piękna i zachwycająca, którą trzeba przeczytać, by naprawdę ją zrozumieć. Ta część odkryła już przed nami wiele tajemnic, ale wciąż się nie zakończyła. Już teraz z utęsknieniem wyczekuję następnego tomu, który dalej poprowadzi mnie przez tę kosmiczną odyseję. Polecam gorąco!


Za egzemplarz recenzencki dziękuję
W otchłani Tom 1 [Beth Revis] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

17 komentarzy:

 1. W tym momencie ci nieziemsko zazdroszczę, że już miałaś okazję czytać tą książkę. Też chce! Cieszę się, że książka ci się podobała i nie pozostaje mi nic innego jak udać się po nią do księgarni, o ile ją w ogóle będą już mieć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka. Już nie mogę się doczekać kolejnych części:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przeczytać, wczoraj zastanawiałam się nad jej kupnem.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś tak nie byłam zachwycona tą książką. Temat wydawał mi się jakiś dziwny. Trochę taki science-fiction. Ale po tej recenzji, myślę, że jeśli będę miała okazję to na pewno przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest właśnie si-fi, ale w naprawdę fajnym klimacie :)

   Usuń
 5. Ta książka posiada naprawdę śliczną, elektryzującą okładkę i bardzo chciałabym się z nią zapoznać, bo chyba przypadłaby mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się świetnie. Jeśli tylko będę miała okazję, to na pewno sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka zachęca, Twoja recenzja tym mocniej ;) Muszę się za nią rozejrzeć.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ach, głośno jest teraz o tej powieści. W przyszłości z pewnością się na nią skuszę :).

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba się skusiłam na nią... ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak książkę rozpoczyna dobry wstęp to zawsze się boję, że potem będzie tylko gorzej, ale na szczęście nie zawsze tak jest :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Czeka na półce, ale na razie nie mogę się przełamać coś i nie ma pojęcia dlaczego. Nom, ale recenzja ciekawa, mam nadzieję że i mnie przypadnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam już wielką ochotę na tę książkę, z każdą kolejną pozytywną recenzją, moja motywacja wzrasta. Dostanę pieniądze na święta i od razu pójdę do księgarni :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo chciałabym przeczytać, muszę wyłudzić od koleżanki :)

  OdpowiedzUsuń